ODESA w służbie ostrołęckiej Policji

Reklama
ODESA w służbie ostrołęckiej Policji
Wpisany przez BKJ    środa, 30 września 2020 08:44   


Od wielu lat w mazowieckiej Policji służą psy rasy owczarek niemiecki i owczarek belgijski. W ostrołęckiej komendzie są już 4, to: Kora, Igator, Idan i Nola. Ostatnio dołączyła do nich Odesa.


Psy te są bardzo inteligentne, odważne, silnie przywiązane do człowieka, pracują z ogromną pasją i zacięciem. Popularne 'maliniaki” często służą w oddziałach antyterrorystycznych, w straży granicznej oraz w wojsku.

Z racji panowania COVID-19 uniemożliwione zostały szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Suwałkach, więc doświadczony starszy aspirant Marcin Kujawa podjął się szkolić, w ramach tresury indywidualnej, 15-miesięczną suczkę owczarka belgijskiego malinois, zakupioną przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

Mężczyzna od 11 lat pracuje z psami służbowymi, a aktualnie posiada psa kategorii patrolowo-tropiącej o nazwie służbowej Pako, który ma już 8 lat. Jest to najwyższy czas przekazać obowiązki młodszemu pokoleniu.

Nazywana służbowo Odesa będzie tresowana w kategorii tropiącej przez najbliższe 6 miesięcy. Znajduje się już na terenie Ostrołęki i została dobrze przyjęta przez pozostałych czworonożnych stróżów prawa.

 

facebook fan page