Święto Wojska Polskiego

Reklama
Święto Wojska Polskiego
Wpisany przez BKJ    piątek, 07 sierpnia 2020 08:48   Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, w tym roku obchodzimy jej już 100. rocznicę.  


Prezydent Miasta Ostrołęki oraz Przewodniczący Rady Miasta zachęcają do szczególnie radosnego świętowania, wywieszenia na domach, bramach i balkonach barw narodowych, a także zapraszają na miejskie obchody Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Uroczystość rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 9.30 na Cmentarzu Parafialnym w Ostrołęce, przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbędzie się krótka ceremonia zakończona złożeniem kwiatów przez zgromadzone delegacje, następnie o godz. 10.00 w kościele pw. Zbawiciela Świata odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Wojska Polskiego. Na godzinę 16 zaplanowano patriotyczny koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

W ramach świętowania, w niedzielę 16 sierpnia odbędzie się też koncert 'Muzyka Pamięci” w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego. Rozpocznie się o godzinie 19.00 na scenie przy Domu Handlowym Kupiec.

 

facebook fan page