Pijana spowodowała kolizję

Reklama
Pijana spowodowała kolizję
Wpisany przez BKJ    wtorek, 04 sierpnia 2020 10:13   Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkance powiatu ostrołęckiego, która będąc pod dużym działaniem alkoholu na drodze krajowej uderzyła w inny pojazd.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Kadzidle na drodze krajowej K – 53. Według wstępnych ustaleń policji kierująca mercedesem 28-latka chciała skręcić na jedną ze stacji paliw. Zatrzymała się, aby przepuścić auta jadące z naprzeciwka. W lusterku wstecznym zauważyła jadącego z dużą prędkością osobowego fiata, który uderzył w tył jej pojazdu. Kierującą okazała się 36-latka.

Kierująca mercedesem wyszła z auta skarżąc się na ból głowy. Sprawczyni, według relacji poszkodowanej na początku chciała się ,,dogadać” nie wzywając miejscowej policji, ponieważ się spieszy. Później próbowała wmówić, że to nie ona kierowała fiatem, a jej koleżanka. Kiedy to nie pomogło próbowała oszukać alkomat, m.in. dmuchając w bok, bądź wdychając powietrze.

W końcu udało się przeprowadzić badanie jej trzeźwości, alkomat wykazał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kierująca mercedesem była trzeźwa.

 

facebook fan page