Gość Radia Oko - Pysh & Żyski

Gość Radia Oko - Pysh & Żyski
Wpisany przez BKJ    wtorek, 07 lipca 2020 10:10   Marcin Żyski to pochodzący z Poznania wokalista udzielający się w kilku projektach muzycznych, najczęściej opartych na nowoczesnych, elektronicznych brzmieniach. 7 lat temu jego muzyka po raz pierwszy zawitała w kilkudziesięciu rozgłośniach radiowych za sprawą utworu 'Pokój Obok', nagranego w duecie Pysh & Żyski. Królowa polskiego clubbingu i wokalistka Novika umieściła go wśród 20 najlepszych utworów roku, a dziennikarze pisali o nim jako o 'pierwszym w historii deep house'owym kawałku polskojęzycznym'.

Marcin Prokop zaprosił duet do 'Dzień Dobry TVN', dwa lata później Żyski ponownie pojawił się w programie za sprawą piosenki 'Zremixuję się', stworzonej w innym duecie The Hmmms. Dzięki remiksowi DJ-a Lisiego nagranie ukazało się w Warner Music Poland, a Lisi stworzył z Marcinem kolejny duet - Sobotnie Popołudnie. Głos Żyskiego w rozgłośniach radiowych w całej Polsce można usłyszeć również w kilku innych projektach - z legendą warszawskiej sceny house Sebem Skalskim stworzył utwór 'Najbliżej', z P.A.F.F.-em 'Gnę się', a w ciągu ostatnich 12 miesięcy na playlisty m.in. Czwórki trafiła nowa wersja 'Nie wiem' The Hmmms oraz anglojęzyczny numer 'Dream a Little Dream' zremiksowany przez Jackiego.

Aktualnie Marcin pracuje nad mniej elektronicznym materiałem solowym, ale najpierw szykuje nowe utwory projektów Pysh & Żyski, The Hmmms i Sobotnie Popołudnie. Wszystkie powinny pojawić się tuż po wakacjach 2020.

 

facebook fan page