Mam dla kogo żyć! Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody

Reklama
Mam dla kogo żyć! Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody
Wpisany przez Radio Oko    środa, 01 lipca 2020 22:58   
25 czerwca ruszyła druga edycja akcji profilaktycznej "Mam dla kogo żyć! Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody", której inicjatorem jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.

Podobnie jak przed rokiem, akcji przyświeca ten sam cel. Uświadamianie mieszkańców i eliminowanie ryzyka utonięć po spożyciu alkoholu. Jak pokazują policyjne statystyki, ta przyczyna jest najczęstszą wśród wypadków nad wodą.

-  Przed nami czas wypoczynku i niejedna osoba spędzi go nad wodą. W tym szczególnym okresie każdy z nas powinien pamiętać, że połączenie spożywania alkoholu i pływania w zbiorniku wodnym jest bardzo ryzykowne. Woda to żywioł, który jest bezlitosny, a pływanie w stanie nietrzeźwości stawia nas w tej nierównej walce na przegranej pozycji. Pamiętajmy o rodzinie, bliskich. Zastanówmy się, przez co będą musieli przejść, gdy dowiedzą się o tragedii. Jak będzie wyglądało ich życie bez nas - mówi Mariusz Łuba, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce.

Pamiętajmy o ważnych zasadach w trakcie spędzania czasu wolnego nad wodą:

- nie wchodzić do wody po alkoholu i używkach,
- pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych,
- nie skakać do wody w nieznanych miejscach,
- nie wbiegać do wody rozgrzanym,
- nie wypływać na materacu daleko od brzegu,
- nie pływać bezpośrednio po posiłku,
- przed wejściem na kajak lub rower wodny założyć kapok,
- stosować się do poleceń ratownika.

Kampania, prowadzona przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce, została skierowana m.in. do uczniów ostrołęckich szkół oraz ich rodziców.

Info ostroleka.pl

Grafika Mariusz Łuba

 

facebook fan page