Podsumowanie policyjnych działań prędkość


Podsumowanie policyjnych działań prędkość
Wpisany przez BKJ    piątek, 05 czerwca 2020 11:23   Ponad 100 ujawnionych wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymane prawo jazdy - to wynik działań ,,Pędkość”, które policjanci z ostrołęckiej drogówki prowadzili w czwartek na terenie miasta i powiatu.


Celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.

W ramach czwartkowej akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Niestety nie wszyscy kierujący stosowali się do obowiązujących limitów prędkości. Jednemu z kierujących za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymano prawo jazdy.

Podczas prowadzonych działań odnotowano aż 122 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wszystkich zdarzeń drogowych.

 

facebook fan page