Przyszedł mężczyzna do kobiety - spektakl on-line


Przyszedł mężczyzna do kobiety - spektakl on-line
Wpisany przez BKJ    piątek, 22 maja 2020 11:19   


Teatr Mazowiecki zaprasza na spektakl on-line 'Przyszedł mężczyzna do kobiety' Siemiona Złotnikowa z Anną Wojton i Leonem Charewiczem. Udostępniony będzie na kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury.


Typowa rosyjska historia w typowej rosyjskiej komedii - jeśli na scenie w powietrzu wisi miłość, to na pewno musi wystrzelić. Spektakl dostępny będzie na You Tube od 22 do 24 maja.

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby. Pozornie inni, niepasujący do siebie, ale jakże podobni w poszukiwaniu prawdziwego uczucia.

Czy im się uda? Czy przypadkowa znajomość przerodzi się w coś więcej a jedno spotkanie będzie początkiem nowego, prawdziwego związku? Sztuka nie daje oczywistych odpowiedzi, ale niesie nadzieję i pozostawia nas z wiarą, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Spektakl 'Przyszedł mężczyzna do kobiety' z Anną Wojton i Leonem Charewiczem będzie można obejrzeć on-line. Teatr Mazowiecki udostępni go na jeden weekend w kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz na stronie www.mik.waw.pl w piątek 22 maja o godz. 19:00. Będzie tam dostępny do niedzieli 24 maja.

Występują: Anna Wojton,  Leon Charewicz
Autor: Siemion Złotnikow
Przekład: Andrzej Wanat
Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
Opieka artystyczna: Jerzy Bończak

 

facebook fan page