Wiadomości Europejskie


Wiadomości Europejskie
Wpisany przez BKJ    piątek, 10 kwietnia 2020 07:56   


Solidarni z Włochami

Zespół europejskich lekarzy i pielęgniarzy z Rumunii i Norwegii, delegowanych w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, wyrusza do Mediolanu i Bergamo, aby pomóc włoskiemu personelowi medycznemu w walce z koronawirusem. Również Austria zaoferowała Włochom ponad 3000 litrów środka dezynfekcyjnego. Komisja Europejska będzie koordynować i współfinansować tę pomoc.

Włosi uruchomili również unijny system monitoringu satelitarnego Copernicus(link is external) w celu sporządzenia map placówek służby zdrowia oraz przestrzeni publicznych w czasie zagrożenia koronawirusem.

6 kwietnia Włochy otrzymały także dostawę środków ochrony osobistej koordynowaną przez Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego UE. Ponadto kilka państw członkowskich UE  wysłało do Włoch wyposażenie takie jak maski, kombinezony i respiratory, jak również przyjmują pacjentów z Włoch na leczenie w swoich krajach.

Więcej informacji dostępnych jest w komunikacie prasowym, jak również w zestawieniu informacji na temat Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności oraz Unijnego Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego.


Źródło. ec.europa.eu

 

facebook fan page