Ustawianie oznakowania nawigacyjnego na Narwi


Ustawianie oznakowania nawigacyjnego na Narwi
Wpisany przez BKJ    czwartek, 09 kwietnia 2020 07:36   


Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Ostrołęce kończy oznakowanie bojami pływającymi szlaku żeglownego na rzece Narew. Bakeny ustawiane są na 165 km odcinka rzeki - od ujścia rzeki Orzyc do ujścia rzeki Biebrza. Łącznie na wodzie ustawionych zostanie około 300 sztuk boi.


Oznakowanie nawigacyjne wytycza tor wodny. Kolor czerwony boi - prawą stronę szlaku żeglownego, kolor zielony - lewą, pojedyncze przeszkody w środku szlaku oznaczane są bojami żółtymi.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku planuje, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, otworzyć drogę wodną na Narwi na początku maja. Poinformuje o tym w komunikacie nawigacyjnym na stronie internetowej bialystok.wody.gov.pl w zakładce komunikaty nawigacyjne.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terytoriom Rzeczypospolitej Polskiej, jako administrator dróg wodnych rekomendujemy powstrzymanie się od wszelkiej turystyki wodnej.

Apelujemy, aby pozostać w domach i nie wypływać jednostkami przeznaczonymi do uprawiania turystyki i rekreacji wodnej oraz zrezygnować z amatorskiego połowu ryb - Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz rzecznik prasowy, kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

 

facebook fan page