Runmaggedon w Ostrołęce jednak się odbędzie! Propozycja radnego Mariusza Łuby spotkała się z aprobatą

Reklama
Runmaggedon w Ostrołęce jednak się odbędzie! Propozycja radnego Mariusza Łuby spotkała się z aprobatą
Wpisany przez Radio Oko    środa, 26 lutego 2020 21:41   

11 grudnia 2019 roku do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika wpłynęła interpelacja radnego Mariusza Łuby z klubu Ostrołęka dla Wszystkich, który zaproponował zorganizowanie cyklicznej imprezy sportowej, noszącej znamiona ekstremalnej przygody. Wówczas pomysł ten ze względu na zamknięty kalendarz imprez nie został uwzględniony. Jednak jak widać włodarzowi naszego miasta pomysł radnego Mariusza Łuby na tyle się spodobał, że postanowił powrócić do tematu. Miasto porozumiało się ze strategicznym sponsorem, z którym wspólnie zorganizuje te ekstremalne wydarzenie.

Dziś miasto poinformowało na swoim oficjalnym profilu facebookowym, że w Ostrołęce odbędzie się pierwszy bieg „Runmageddon Ostrołęka by Melvit”. Na razie data i miejsce imprezy nie jest znana. Szczegóły poznamy w czwartek 5 marca podczas konferencji prasowej dla mediów.

Poniżej prezentujemy całą treść interpelacji radnego Mariusza Łuby z Klubu Radnych Ostrołęka dla Wszystkich.

- Szanowny Panie Prezydencie!

Zwracam się do Pana z propozycją zorganizowania przez Miasto Ostrołęka w 2020 roku cyklicznej imprezy sportowej, która nosi znamiona ekstremalnej przygody dla osób ceniących wytrwałość, determinację, odwagę oraz sportowy zapał do wysiłku.

Pisząc o powyższej imprezie, wzoruję się na runmageddonie, który cieszy się ogromną popularnością. W wielu miastach, niezależnie od warunków czy pogody, w przedsięwzięciu uczestniczy ogromna liczba uczestników. Również ostrołęczanie biorą udział w tego typu wydarzeniach. Sądzę, że organizacja takiej imprezy będzie dużą promocją dla miasta, gdyż przyciągnie do Ostrołęki śmiałków z całej Polski. Proponuję, aby jednocześnie odbyła się podobna impreza dla dzieci i młodzieży, dla których będzie to doskonała propozycja na oderwanie się od monitorów, sprawdzenia swoich możliwości, budowania w nich wartości rywalizacji, wytrwałości, determinacji itd. Dobrze byłoby wpisać wydarzenie w harmonogram Dni Ostrołęki.

Miasto Ostrołęka ma ogromny potencjał, ponieważ przez miasto przepływa rzeka. Warto zacząć wykorzystywać możliwości, jakie oferuje nam natura i zorganizować ostrołęcki ekstremalny bieg z przeszkodami na błoniach nad Narwią.

W ramach tego przedsięwzięcia proponuję pozyskać do współpracy podmiot partnerski (liczba dowolna), który będzie wspierał finansowo i rzeczowo event. Jako sportowiec i działacz społeczny oferuję swoje pełne wsparcie w tym projekcie - informuje radny Mariusz Łuba.

Trzeba pochwalić radnego za pomysł, a prezydenta za otwartość na nowe wyzwania i wskazówki radnych. Pozostaje tylko jedno pytanie. Czy data eventu nie pokryje się z innymi tego typu wielkimi wydarzeniami?

Do tematu wrócimy po konferencji prasowej 5 marca.

 

 

facebook fan page