Szkoły na energię słoneczną w Ostrołęce?

Reklama
Szkoły na energię słoneczną w Ostrołęce?
Wpisany przez Radio Oko    wtorek, 25 lutego 2020 22:42   

Dzisiejsza sesja rady miasta opiewała w liczne pomysły radnych. Jeden z nich był niezwykle interesujący, a mianowicie spięcie szkół w Ostrołęce w sieć fotowoltaiczną.


Jako pierwszy na sesji hasło rzucił radny Stanisław Szatanek, jednak na zakończenie dzisiejszych obrad głos w tej sprawie zabrał klubowy kolega radny Mariusz Łuba z Ostrołęki dla Wszystkich. W swojej przemowie przypomniał, że temat był poruszany już w październiku 2019 roku, kiedy to przedstawił projekt włodarzowi miasta. Na zakończenie dodał, że sieć fotowoltaiczna powinna pojawić się na każdej szkole, co znacznie obniży wydatki szkół. Mariusz Łuba podziękował także jednemu z dyrektorów ostrołęckich szkół, z którym prowadził rozmowy w tej sprawie oraz wszystkim zaangażowanym osobom.

Nasza redakcja postanowiła dopytać radnego w tej sprawie.

- Sieć powinna pojawić się na każdej szkole, którą byśmy spięli w jedną całość. Pozwoli to na dogodny przekaz nadwyżki energii do innych miejskich jednostek takich jak basen czy MZOSTiIT. Taka sytuacja może sprawić, że koszty utrzymania miasta zostaną znacząco obniżone. Dodatkowo zaproponowałem prezydentowi, aby zainstalowanie urządzeń, które będą regulowały temperaturę w szkołach czy placówkach miejskich. Dzięki ustawieniu minimalnej temperatury w weekendy, miasto zaoszczędzi kolejne środki w skali roku, które możemy przeznaczyć na remont czy budowę chociażby chodników. Warto również zastanowić się nad wymianą oświetlenia w szkołach na ledowe, co pozwoli na kolejne oszczędności - mówi Mariusz Łuba z klubu Ostrołęka dla Wszystkich.

Podczas sesji prezydent Łukasz Kulik poinformował, że miasto ma przygotowane zapytanie dotyczące przeprowadzenia audytu energetycznego w mieście.

Do tematu wrócimy.

 

facebook fan page