500 tysięcy złotych z grantu Fundacji Santander 'Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”


500 tysięcy złotych z grantu Fundacji Santander 'Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”
Wpisany przez BKJ    piątek, 14 lutego 2020 12:05   Parki kieszonkowe, ogrody deszczowe, zielone przystanki komunikacji miejskiej – aż 68 ekologicznych pomysłów ma szansę na realizację w programie grantowym 'TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”. Fundacja Santander Bank Polska przeznaczy na projekt 500 tys. zł. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane do 2 marca 2020 r.

Celem programu jest zmiana naszego najbliższego otoczenia.

Jak podkreśla Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander 'chcielibyśmy, aby przestrzeń wokół nas zachęcała do odpoczynku, do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, dążymy do tego, by było bardziej zielono. Dlatego zachęcamy działające lokalnie fundacje, stowarzyszenia czy szkoły do kreowania przestrzeni, w której żyjemy, do tworzenia zielonych przystanków autobusowych, roślinnych murali, projektowania zupełnie nowych parków kieszonkowych, ale też do renowacji miejsc opuszczonych, które dziś można odtworzyć na nowo, dać im drugie, nowe życie”.

Ważne, by projekt był realizowany w przestrzeni publicznej i był dostępny dla wszystkich. Jury doceni szczególnie inicjatywy angażujące dużą grupę mieszkańców, którym zależy na zmianie i chcą poświęcić swój czas na wspólne działania.
 
Autorami wniosków mogą być organizacje, które mają zdolność prawną i działają w lokalnym środowisku. Należą do nich m.in.: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury, muzea, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego czy nawet jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Pomysł może zgłosić jednak każdy! Musi tylko namówić jedną z wyżej wymienionej instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku. Jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek.
Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane.

Wysokość grantów
Przeznaczyliśmy 500 tysięcy złotych na dofinansowanie 68 najciekawszych projektów:
20 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych
30 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 000 złotych
18 organizacji otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 000 złotych

Projekty można zgłaszać do 2 marca 2020 r. przez aplikację internetową na stronie Fundacji: https://granty.fundacja.santander.pl/
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 3 kwietnia 2020 r.
Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: fundacja.santander.pl

 

facebook fan page