Ruszył nabór do programu ALTERGRANT


Ruszył nabór do programu ALTERGRANT
Wpisany przez BKJ    czwartek, 13 lutego 2020 10:52   


Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej otworzył nabór do programu ALTERGRANT. Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym.  


ALTERGRANT to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych. Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych  oraz spot prezentujący ich działania. Jeżeli współpraca międzysektorowa jest Ci bliska, umiesz pozyskiwać sponsorów albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem, zgłoś się! Animatorzy i animatorki kultury z województwa mazowieckiego mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 29 lutego.

W tym roku wprowadzone zostały dwie kategorie konkursowe: zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym oraz łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ALTERGRANT oraz regulamin znajdują się na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury.

 

facebook fan page