Wiadomości Europejskie

Reklama
Wiadomości Europejskie
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:16   


DiscoverEU czyli podróż po Europie

Około 20 tys. 18-latków otrzyma bilety wieloprzejazdowe w ramach czwartej i ostatniej edycji konkursu DiscoverEU, w której wzięło udział prawie 75 tys. młodych ludzi z całej Europy. Młodzi ludzie, wybrani na podstawie ustalonych kryteriów konkursowych i z uwzględnieniem limitów biletów na każdy kraj UE, będą mogli odbyć maksymalnie 30-dniową podróż między 1 kwietnia a 31 października 2020 r.
Organizatorzy skontaktują się z wybranymi kandydatami, którzy będą mogli rozpocząć przygotowania do podróży. Co do zasady, będą podróżowali koleją. Jednak aby zapewnić odpowiedni dostęp do wszystkich miejsc na kontynencie, młodzi ludzie będą mogli korzystać również z innych rodzajów transportu, takich jak autokary, promy, lub - w wyjątkowych sytuacjach - samoloty. Wraz z biletem wieloprzejazdowym uczestnicy otrzymają również wsparcie i wskazówki dotyczące m.in. zrównoważonej turystyki.

Młodzi ludzie są również zachęcani do pełnienia roli ambasadorów DiscoverEU oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Zachęca się ich również do kontaktowania się z innymi podróżującymi poprzez media społecznościowe i do dzielenia się swoimi historiami.

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w spotkaniach DiscoverEU (link is external), które odbędą się w okresie letnim w różnych miejscach w Europie. Na tych spotkaniach będą poruszane takie tematy jak zrównoważona zielona Europa (temat DiscoverEU na 2020 r.). Kolejne tematy to m.in. możliwości wolontariatu oraz rozwijanie zielonych tras dla młodych podróżnych.

 

facebook fan page