Niepodległa - wieczór patriotyczny SP w Łysych


Niepodległa - wieczór patriotyczny SP w Łysych
Wpisany przez BKJ    środa, 13 listopada 2019 11:17   Piątkowy wieczór, 8 listopada 2019 r., zgromadził w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych mieszkańców gminy, gości, przyjaciół oraz społeczność szkolną. Zaprezentowano spektakl teatralno - muzyczny 'Czuwajmy, by nie stracić…” przygotowany, by przypomnieć i przeżywać historię naszej Niepodległej.


Podczas wieczoru wystąpili Wojciech Dudkowski, Wojciech Drężek, absolwentki Publicznego Gimnazjum w Łysych, nauczyciele, uczniowie i artyści Koła Młodego Aktora Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych.
 
Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Marzena Pliszka, cytując słowa Józefa Piłsudskiego 'Naród, który traci pamięć przestaje być narodem”. Artyści tego wieczoru patriotycznego pokazali, że bolesna historia Polski jest im znana i że pamiętają. Wspomnienia odzyskania przez Polskę niepodległości prezentowali w refleksyjnych scenkach teatralnych, wierszach i wzruszających utworach muzycznych.
Aby jeszcze bardziej poczuć klimat tamtych dni i złożyć hołd tym, dzięki którym Polska odzyskała wolność, wszyscy zgromadzeni śpiewali pieśni, poczynając od najbardziej znanej pieśni patriotycznej 'Roty. Śpiewane były także 'Legiony” i 'Pierwsza Brygada” oraz inne utwory, które towarzyszyły Polakom w czasach wojen i żałoby, jak również te radosne, które dodawały Polakom otuchy. Wiadomym jest bowiem, że szczególną siłę, moc i wartość ma pieśń śpiewana razem. Wszystkich zgromadzonych jednoczyła myśl o Polsce - niepodległej Polsce.

Spotkanie zakończyło się rozmowami, wspomnieniami oraz smakowaniem żołnierskiej grochówki.

Zdjęcia: Z. Kołakowski


Link do zdjęć https://photos.app.goo.gl/8c4jNU7GGKnTckHVA

 

facebook fan page