Rusza pierwsza linia autobusowa w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Reklama
Rusza pierwsza linia autobusowa w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych
Wpisany przez BKJ    środa, 23 października 2019 10:43   Dziś ruszają pierwsze kursy autobusowe w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych - informuje ostrołęckie Starostwo. Udało się uruchomić linię Ostrołęka - Czarnia przez Przystań i Kadzidło. Powiat podpisał umowę z operatorem tego kursu.


W poniedziałek, 28 października ruszy kolejna linia: Ostrołęka-Łyse przez Brzozówkę – Kadzidło – Jazgarkę – Myszyniec – Krysiaki.

Trwają jeszcze procedury związane z uruchomieniem kolejnych trzech linii. Jak tylko umowy z przewoźnikami zostaną podpisane, Starostwo poinformuje o dacie rozpoczęcia kursów oraz opublikuje rozkład jazdy.

Przypomnijmy, Ustawa o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. To ma zachęcić przewoźników, aby powrócili na trasy do tej pory nierentowne.

Powiat Ostrołęcki wnioskował o pięć linii – najwięcej spośród powiatów na Mazowszu. Na wszystkie  otrzymał dofinansowanie. Także gminy mogły składać wnioski do Funduszu. Zrobiły to i także otrzymały dofinansowanie: Czarnia, Myszyniec i Troszyn.

Gmina Troszyn zgłosiła siatkę połączeń liczącą ok. 480 kilometrów. Powiat Ostrołęcki zgłosił do funduszu ponad 300 kilometrów połączeń autobusowych, gmina Czarnia – około 80 kilometrów.

 

facebook fan page