Powiat wyróżniony w konkursie Lider Zmian 2019


Powiat wyróżniony w konkursie Lider Zmian 2019
Wpisany przez BKJ    wtorek, 22 października 2019 12:21   Powiat Ostrołęcki otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Zmian 2019 w kategorii Samorząd: Lider województwa mazowieckiego pod względem dofinansowania z UE w przeliczeniu na mieszkańca - powiaty od 75 tys. mieszkańców. Organizatorem konkursu, pod patronatem marszałka Adama Struzika, była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.


Nagrody zostały wręczone na uroczystej gali podczas 10. Forum Rozwoju Mazowsza w Warszawie, które odbywało się w dniach 16-17 października.


Zwycięzców wybrano na podstawie danych statystycznych oraz z pomocą Kapituły Konkursowej.
Nagrody przyznawano w czterech kategoriach:
• Lider Zmian. Samorząd
• Lider Zmian. Firma
• Lider Zmian. Nagroda Internautów
• Lider Zmian. Nagroda specjalna (z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej)
Konkurs miał na celu  wyróżnienie ważnych lokalnie i regionalnie działań, a także innowacyjnych projektów biznesowych wspieranych ze środków europejskich na Mazowszu. W tym roku po raz pierwszy beneficjenci mogli sami zgłaszać swoje projekty w kategoriach 'Nagroda Internautów” oraz 'Firma”.


Wyróżniono 49 inicjatyw dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, w tym 17 projektów otrzymało nagrodę główną. Wśród nich znalazła się gmina Myszyniec, która otrzymała nagrodę w kategorii: Lider Zmian Samorząd – Lider województwa mazowieckiego pod względem dofinansowania z UE w przeliczeniu na mieszkańca gminy miejsko-wiejskie poniżej 15 tys. mieszkańców.
A także Fundacja Drabina Rozwoju w kategorii:  Lider Zmian Nagroda Internautów – Produkt lub usługa przyjazna mieszkańcom za projekt 'Multimedialne Centrum Natura – Ekologiczne Innowacje Na Rzecz Kultury”.

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – programu kierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania dofinansowania unijnego dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

źródło: powiatostrolecki.pl

 

facebook fan page