Wakacje na wsi

Reklama
Wakacje na wsi
Wpisany przez BKJ    wtorek, 16 lipca 2019 11:50   Wraz z rozwojem nauki i techniki, zacierają się różnice między wsią a miastem. Jednak czas wolny najmłodszych zupełnie inaczej kształtuje się w mieście i na wsi. Wprawdzie dzieci wiejskie mieszkają w dużo korzystniejszych warunkach klimatycznych, niż ich koledzy z miasta, ale to właśnie w mieście organizuje się różnorodne formy wypoczynku z których łatwiej skorzystać.


Brak organizacji zajęć powoduje, że dzieci pozostawione same sobie korzystają z popularnych nowinek technologicznych (smartfon, tablet, komputer). Gry komputerowe oraz filmy z popularnych kanałów internetowych wypełniają im wolny czas. 'Bezstresowe wychowanie' i ogólna mechanizacja rolnictwa sprawiło, że dzieci już nie pomagają rodzicom w pracach polowych.

Warto więc także na wsi organizować zajęcia, na których dzieci mają okazję do spotkania się, wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Taką aktywną formą są zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie 'Projekt Radomir' w Klubie Aktywnych Dzieciaków w Obierwi. Przy współpracy z animatorami orlika, także w wakacje, organizowane są zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej dla dzieci w wieku 5-12 lat. Począwszy od 15. lipca dwa razy w tygodniu chłopcy i dziewczęta poprzez dobrą zabawę będą nabywać piłkarskie umiejętności.

 

facebook fan page