FUNDUSZE UNIJNE NA TERMOMODERNIZACJĘ I DOPOSAŻENIE SZPITALA W WYSZKOWIE

FUNDUSZE UNIJNE NA TERMOMODERNIZACJĘ I DOPOSAŻENIE SZPITALA W WYSZKOWIE
Wpisany przez BKJ    czwartek, 08 listopada 2018 12:57   Ponad 5 mln zł unijnego wsparcia trafi do szpitala powiatowego w Wyszkowie. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały dofinansowanie w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i dyrektor szpitala powiatowego w Wyszkowie Cecylia Domżała.


Szpital zainwestuje prawie 2,9 mln zł dofinansowania w poprawę efektywności energetycznej budynków. Obniży to zapotrzebowanie budynków na energię, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacyjne, a także ilość zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza. Ponad 2,3 mln zł placówka przeznaczy na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Dzięki realizacji projektu poprawi się jakość świadczonych usług i dostępności do nowoczesnych metod leczenia zarówno w Wyszkowie, jak i na terenie powiatu wyszkowskiego.

Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem OZE i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w 4 obiektach: budynku głównym, przychodni, pawilonie oraz w poradniach wchodzących w skład kompleksu szpitala powiatowego w Wyszkowie. Prace obejmą: ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

Placówka pozyskała także środki na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej zakupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej – promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoxymetry. Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital zakupi także tomograf komputerowy.


fot. Daniel Pióro

 

facebook fan page