Wiadomości Europejskie

Wiadomości Europejskie
Wpisany przez BKJ    czwartek, 08 listopada 2018 11:50   Odkryj swój talent

Ruszyła trzecia edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (5–9 listopada). Tegoroczne hasło to 'Odkryj swój talent”. Podczas ponad 1000 wydarzeń, które do grudnia 2018 r. zaplanowano w całej Europie, młodzi ludzie będą mieli okazję zdobyć informacje o szkoleniach i możliwościach zawodowych. - Piloci, filmowcy, samolotowa obsługa techniczna, oferta jest niezwykle bogata! W inicjatywie, której celem jest przedstawienie korzyści płynących z kształcenia i szkolenia zawodowego, wezmą udział organizatorzy kształcenia i szkolenia zawodowego, organizacje społeczeństwa obywatelskiego, przedstawiciele władz, organizacje przedsiębiorców, związki zawodowe oraz obywatele.

Celem Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych jest pokazanie, że kształcenie i szkolenie zawodowe jest dla młodych ludzi i dorosłych mądrym wyborem, prowadzącym do znakomitej edukacji i wysokiej jakości miejsc pracy, zwiększającym zarazem szanse na zatrudnienie. W ten sposób Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych przyczynia się do realizacji celów Europejskiego programu na rzecz umiejętności , Europejskiego filaru praw socjalnych. Poprzez organizację Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Komisja Europejska pragnie zwiększyć świadomość na temat różnorodnych możliwości, jakie oferuje kształcenie i szkolenie zawodowe oraz zachęcić młodych ludzi do zdobycia informacji o tej ofercie i do skorzystania z niej. Przyszłość kształcenia i szkolenia zawodowego, w kontekście takich kwestii jak jego cyfryzacja i umiędzynarodowienie, będzie jednym z ważniejszych tematów tegorocznej edycji.
W ramach kampanii w kilku państwach członkowskich zostaną zorganizowane wydarzenia otwarcia i Dni Pracodawców. Wybrano też 26 krajowych i europejskich ambasadorów, odpowiedzialnych za popularyzację inicjatywy.

Źródło ec.europa.eu

 

facebook fan page