MŻW gromadzi historie Powstańców Warszawskich związanych z Ostrołęką

MŻW gromadzi historie Powstańców Warszawskich związanych z Ostrołęką
Wpisany przez BKJ    czwartek, 11 października 2018 11:48   


Muzeum Żołnierzy Wyklętych gromadzi historie Powstańców Warszawskich związanych z Ostrołęką.


W Powstaniu Warszawskim wzięło udział - wedle dotychczasowych ustaleń placówki - ponad 120 osób z Ostrołęki i okolic. To nie jest jeszcze pełna lista, dlatego pracownicy muzeum proszą o pomoc w jej rozszerzeniu i uzupełnieniu. Gromadzone są informacje o osobach związanych z Ostrołęką i powiatem ostrołęckim (tutaj urodzonych, mieszkających przed wojną lub po wojnie), które były uczestnikami Powstania Warszawskiego (jako żołnierze, sanitariusze, łącznicy itd.), bądź też były świadkami tych wydarzeń, nawet jako dzieci.
 
Jeśli ktoś posiada informacje o takich osobach lub związane z nimi zdjęcia, dokumenty, pamiątki to Muzeum Żołnierzy Wyklętych prosi o kontakt. W przyszłym roku obchodzona będzie 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i do tego czasu chce zgromadzić możliwie pełną listę nazwisk, żeby pamięć o nich przetrwała dla następnych pokoleń.

KONTAKT: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 512 959 347.

Bezpośredni link do posta na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumzolnierzywykletych/posts/1784831488251741?__tn__=-R
 

 

facebook fan page