Konferencja z okazji Dnia Choroby Alzheimera


Konferencja z okazji Dnia Choroby Alzheimera
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 24 września 2018 10:47   Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zorganizował 22 września spotkanie z okazji światowego Dnia Choroby Alzheimera. Konferencja będąca wsparciem zarówno dla opiekunów jak i samych chorych odbyła się w Dziennym Domu 'Senior +'  przy parafii św. Antoniego.W spotkaniu wzięło udział blisko 30 osób. Poprowadziła je psycholog Monika Gąska.

Alzheimer ma trzy fazy. Pierwsze stadium trwa od dwóch do pięciu lat. Osoba chora ma przede wszystkim kłopoty z pamięcią, orientacją w nowych miejscach, a także nauką czegoś nowego. Drugie stadium trwa od 2 do 12 lat. Pamięć jest bardziej zaburzona, chory zapomina imiona dzieci, nie ufa bliskim, unika ludzi i błądzi nawet w znanym otoczeniu.

Trzecie stadium trwa od roku do trzech lat. Ta faza jest dla rodziny najtrudniejsza. Kontakt z chorą osobą jest drastycznie ograniczony do jedynie pojedynczych słów, nasilają się trudności w kontrolowaniu czynności fizjologicznych. Taka osoba najczęściej wymaga nieustannej opieki.

 

facebook fan page