Kampania Białych Serc

Kampania Białych Serc
Wpisany przez BKJ    wtorek, 14 sierpnia 2018 12:12   12 października rozpocznie się XIV Kampania Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem '100% DLA ŻYCIA' i jej tematyką przewodnią będzie uzależnienie od napojów energetycznych plus zagrożenie jakim jest mieszanie energetyków z alkoholem. Taka mieszanka wywołuje skutki niebezpieczne dla zdrowia i życia takie jak uczucie agresji, napady psychozy, ryzykowne zachowania, a często również przedawkowanie alkoholu wynikające z uczucia pozornej trzeźwości, które kończy się zazwyczaj paliptacją serca, zawałem, a w rezultacie także śmiercią.

Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski, a jej symbolem białe papierowe serduszka, które pojawiają się w oknach szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji w dniu rozpoczęcia Kampanii aż do dnia jej zakończenia, które w tym roku przypadnie na 21 października. Serduszka symbolizują wolne serca od narkotyków, ale także pamięć o wszystkich ofiarach uzależnień.


Kampania od samego początku ma na celu edukację, profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych. Jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek.

Kampania Białych Serc swoim zasięgiem przekracza z roku na rok granicę Polski i dociera do takich krajów jak Ukraina, Francja, Szwecja, Włochy, Stany Zjednoczone.

Już dziś każdy kto chciałby zarejestrować swój udział w październikowej Kampanii Białych Serc może to zrobić elektronicznie wchodząc na stronę: https://bialeserca.pl.tl/ELEKTRONICZNA-KARTA-ZG%26%23321%3BOSZENIOWA.htm i wypełnić formularz.

 

facebook fan page