Reklama
Podejrzany o kradzież akumulatorów zatrzymany na gorącym uczynku
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 19 lutego 2018 11:58   Sprawne działania funkcjonariuszy z ostrołęckiego wydziału kryminalnego udaremniły kradzież akumulatorów o wartości kilku tysięcy złotych z terenu stacji przekaźnikowej sieci komórkowych na terenie miasta. Na gorącym uczynku został zatrzymany młody mieszkaniec województwa podlaskiego, usłyszał już zarzuty.


W ostatnich miesiącach ostrołęccy policjanci zostali poinformowani o czterech kradzieżach akumulatorów na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego. Według zgłoszeń nieznany sprawca włamywał się do stacji przekaźnikowych sieci telefonii komórkowej skąd kradł akumulatory zasilające urządzenia tych stacji.

W czwartek około godz. 3 kryminalni zatrzymali przy jednej ze stacji przekaźnikowych 26-letniego mieszkańca powiatu podlaskiego. Kilkanaście metrów dalej policjanci znaleźli osobowego vw, należącego do mężczyzny, a obok auta 12 akumulatorów.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Działanie Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce i miejscowej komendy pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Nad sprawą w dalszym ciągu, pod nadzorem prokuratury, pracują policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego. Ma ona charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

fot. policja.mazowiecka.gov.pl

 

facebook fan page