Reklama
Walentynki w Kultowni
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 19 lutego 2018 11:56   Walentynki, dzień miłości i przyjaźni... W Kultowni przygotowywali się do niego już od ładnych kilku dni. Dzieciaki wykonywały ozdoby i pomagały przy wyrobie słodkości na ten dzień, opiekunowie ogarniali całość od strony logistycznej.


Aż nadszedł 14 lutego – w tym roku pod hasłem: Zakochaj się w książce. Na początek Pani Hania z biblioteki osiedlowej opowiedziała trochę o historii Walentynek. Następnie każdy, kto chciał, mógł przeczytać fragment swojej ulubionej książki.

Nie zabrakło także randki w ciemno – z tą tylko różnicą, że 'kandydatkami' były, wybrane uprzednio przez dzieci, książki. Wybierająca, mimo zadawania pytań, miała nie lada orzech do zgryzienia, z którą lekturą spędzić wieczór.

Na koniec przyszedł czas na słodki poczęstunek. Wszyscy obecni w ten dzień w Kultowni mogli także napisać swoje życzenia walentynkowe na ogromnym sercu, które zawisło na ścianie. Każdy mógł także zabrać jedną z książek, przygotowanych na ten dzień. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie tomy opakowane były w jednakowy papier, a ocenić je można było wyłącznie po naklejonym cytacie bądź fragmencie opisu. Niektórzy przez dłuższą chwilę nie mogli zdecydować się, a najlepszym momentem było niecierpliwe rozdzieranie papieru, żeby zobaczyć, co kryje się w środku.

 

facebook fan page