Reklama
Konkurs - Odetchnij! Czyste mazowieckie
Wpisany przez BKJ    wtorek, 21 listopada 2017 11:53   
Można składać prace na konkurs pod hasłem 'Odetchnij! Czyste Mazowieckie' organizowany w ramach kampanii Wojewody Mazowieckiego pod tą samą nazwą. Jest on adresowany do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego.


W konkursie należy przedstawić w dowolnej formie artystycznej temat: jak dbać o czyste powietrze. Swoje propozycje można składać do 12  grudnia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem www.mazowieckie.pl. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne. Jednak to nie one będą najistotniejszą wygraną.

Liczymy, że największą nagrodą dla zwycięzców konkursu, ale również wszystkich mieszkańców Mazowsza będzie zmiana codziennych przyzwyczajeń na te zdrowsze – proekologiczne – podkreśla Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera i dodaje, że w kampanii 'Odetchnij! Czyste Mazowieckie' chodzi o naszą wspólną sprawę.

Konkurs, jako jeden z elementów kampanii, ma być odpowiedzią na pytania: Jak powstaje i jak bardzo niebezpieczny może być SMOG? Co zrobić by zapobiec wysokiej emisji gazów i  pyłów? Co można zrobić dla poprawy powietrza? – ale przede wszystkim zwrócić uwagę mieszkańców naszego województwa na narastający problem, który dotyczy każdego z nas. Wysokie zanieczyszczenie powietrza, najbardziej zauważalne w dużych miastach, odczuwalne jest również przez mieszkańców mniejszych gmin.

 

facebook fan page