Reklama
Kurpiowszczyzna nagrodzona w Rzeszowie
Wpisany przez BKJ    środa, 18 października 2017 10:45   Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna z Myszyńca zakwalifikował się i uczestniczył w 33. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Wrócił z nagrodami.

W tegorocznej edycji zaprezentowało się 18 zespołów oraz 20 par tanecznych z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i podkarpackiego – w sumie ponad 500 osób.

W sobotę 14 października w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie odbyły się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: autentycznych grup i par tanecznych.
Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna z Myszyńca w 24-osobowym składzie zaprezentował fragment wesela kurpiowskiego – oczepiny. W konkursie par tanecznych wystąpili: Danuta Glinka i Henryk Dziczek oraz Bożena Żywica i Dariusz Jedwabnik.

W niedzielę w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się koncert galowy, podczas którego zostały wręczone laureatom nagrody i statuetki pamiątkowe. Zespół Folklorystyczny Kurpiowzczyzna z Myszyńca zdobył III nagrodę w kategorii grup tanecznych oraz II nagrodę i wyróżnienie w kategorii par tanecznych.

Wyjazd zespołu, który promował Powiat Ostrołęcki, finansowało Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.


fot. powiatostrolecki.pl

 

facebook fan page