Reklama
NAJLEPSI WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 18 września 2017 11:39   Bezinteresowny, dobroduszny, wrażliwy, szlachetny to cechy niejednego mazowieckiego społecznika. Aby ich docenić i wyróżnić samorząd województwa mazowieckiego organizuje konkurs 'Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Termin zgłaszania kandydatów upływa 2 października br.


Konkurs skierowany jest zarówno do wolontariuszy, jak i grup wolontariuszy oraz całych rodzin, wspólnie podejmujących działania społeczne. Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, podmioty, które realizują program wolontariatu pracowniczego i osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Istnieje również możliwość zgłoszenia własnej kandydatury.

Laureatów wyłoni komisja konkursowa. W swojej ocenie będzie brała po uwagę przede wszystkim zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność, partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. W zeszłym roku pierwsze miejsce otrzymał Szkolny Klub Wolontariatu Pomocna Dłoń w  Gimnazjum w Borkowie Kościelnym w powiecie sierpeckim.

Szczegółowe informacje o konkursie, a także regulamin i formularz znajdują się na stronie Samorządowego Forum Dialogu Obywatelskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 listopada br.

'Mazowieckie Barwy Wolontariatu” to regionalny etap ogólnopolskiego konkursu 'Barwy Wolontariatu”, którego organizatorem jest Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce. Laureaci z etapu wojewódzkiego wezmą udział w finale ogólnopolskim.

 

facebook fan page