Bajki terapeutyczne Joanny Brodowskiej

Bajki terapeutyczne Joanny Brodowskiej
Wpisany przez BKJ   Promocja książki Joanny Brodowskiej pt. 'Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne” odbyła się wczoraj (5 grudnia) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. Zbiór dziewięciu opowiadań, których głównym zadaniem jest przezwyciężanie i redukowanie lęku u dzieci, a także opowiadanie o znaczeniu emocji w życiu, przypadł do gustu mieszkańcom miasta. 

Sympatyczni bohaterowie bajek przedstawiają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, z którymi musi zmierzyć się także każde dziecko.
Dzięki opowiadaniom maluchom łatwiej będzie opanować strach przed hałasem czy ciemnością. Młodzi czytelnicy dowiedzą się, czym jest cień, tęsknota i melancholia, a także nauczą się posłuszeństwa i odpowiedzialności za innych. Na zakończenie odprężą się i uspokoją przy bajkach relaksacyjnych. 


To już druga książka kierowana do dzieci, jaką napisała Joanna Brodowska.


Talent młodej pisarki docenili ostrołęczanie. Wieczór Gwiazdkowy w Arce cieszył się dużym zainteresowaniem. Bajek wysłuchało kilkadziesiąt osób.

Promocję wydawnictwa uatrakcyjnił występ grupy  'Słodziaki” ze Szkoły Podstawowej w Białobieli pod kierunkiem artystycznym nauczycielki Justyny Rzewnickiej. W prezentacji uczestniczyli również bliscy autorki w tym jej dzieci.


Książka 'Przygody Fryderyki czyli bajki terapeutyczne” ukazała się pod szyldem Wydawnictwa Harmonia wchodzące w skład Grupy Wydawniczej Harmonia.


galeria