31.6 C
Ostrołęka
piątek, 1 lipca 2022 r.

II Memoriał im. Zygmunta Klepackiego w Ostrowi Mazowieckiej

REKLAMA

II Memoriał im. Zygmunta Klepackiego odbył się 18 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej. Był on trenerem ostrowskich ciężarowców ponad pół wieku.

Na zaproszenie prezeski UOLKA Ostrów Mazowiecka Urszuli Klepackiej i trenerki Anny Mikołajczyk udział wzięło dwóch ostrołęckich sztangistów. Na pomoście stanęli atleci: 13 letni Kacper Mróz i 19 letni Krystian Łuba. Rywalizacja odbywała się bez podziału na kategorie wagowe, czyli OPEN wg klasyfikacji Sincliar’a.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Jak poinformował Władysław Niedźwiecki bardzo dobrze zaprezentował się ważący 59 kg Kacper. Wyrwał 40 kg, a w podrzucie wybił sztangę o ciężarze pół kwintala ustanawiając rekord życiowy o 5 kg większy. W dwuboju olimpijskim uzyskał 90 kg, to o 4 kg więcej od wyniku uzyskanego miesiąc temu. Mniej udany start zaliczył Krystian, chociaż w klasyfikacji OPEN uplasował się oczko wyżej od Kacpra.

Okazją było spotkanie z osobistościami świata sportów atletycznych. Gościł mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów w Pekinie 2008 r. i srebrny medalista olimpijski w Sydney 2000 r. Szymon Kołecki.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex