11.6 C
piątek, 29 marca 2024 r.

Grand Prix Polski – Kędzierzyn Koźle

Z czterema medalami (3 srebrne, 1 brązowy) wrócili zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka z Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyło się 23 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franek Zyśk. Podczas zawodów rozegrane zostały cztery konkurencje indywidualne (200 m z przeszkodami, 100 m ratowanie kombinowane, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie z pasem) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami.

W startach indywidualnych w kategorii Open Hubert Nakielski zdobył dwa medale (1 srebrny na 100 m kombinowane, 1 brązowy na 200 m z przeszkodami) oraz zajął IV miejsce na 50 m ratowanie manekina. Kolejne dwa srebrne medale zdobył Kamil Bojarski, który w kategorii junior na 100 m ratowanie z pasem zajął II miejsce z nowym rekordem życiowym 59,95 s. oraz II miejsce na 50 m ratowanie manekina. Kamil ponadto zajął IX miejsce na 200 m z przeszkodami i VII miejsce na 100 m ratowanie kombinowane.

Sztafeta w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franek Zyśk na dystansie 4×50 z przeszkodami w kategorii Open zajęła IV miejsce.