1.3 C
Ostrołęka
sobota, 27 listopada 2021 r.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych: ponad 659 tys. zł dopłaty na uruchomienie połączeń lokalnych

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Wojewoda Mazowiecki podpisał 14 umów z przedstawicielami mazowieckich samorządów na objęcie w 2021 r. dopłatą zadań organizatora ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – w ramach II naboru wniosków. Na ich mocy samorządy te otrzymają dopłatę w łącznej wysokości ponad 659 tys. zł na uruchomienie połączeń lokalnych. Dla województwa mazowieckiego na 2021 rok została przyznana kwota ze środków funduszu w wysokości 64 096 067,64 zł.

Na mocy zawartych umów do przedstawicieli 14 samorządów trafi dopłata o łącznej wysokości 659 802,28 zł (środki te stworzą możliwość uruchomienia w sumie 32 lokalnych połączeń, o łącznej długości 1 174,2 km), z czego do gminy Czerwin trafi dopłata w wysokości ponad 80,6 tys. zł na uruchomienie 4 linii komunikacyjnej, o łącznej długości 140,1 km,

REKLAMA

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x