16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

Dzień bez alkoholu

REKLAMA

Dziś obchodzimy „Dzień bez alkoholu”. Podobnie jak w latach ubiegłych Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrołęce zachęca do podjęcia wszelkich „kroków” mających na celu ograniczenie spożycia alkoholu.

– Przeżyjmy ten dzień inaczej. Skupmy się wyłącznie na bliskich, naszych pociechach. Dzień ten jest doskonała okazją do uświadomienia sobie, że spożywanie alkoholu często prowadzi do alkoholizmu, a co za tym idzie? Problemów małżeńskich, rodzinnych, prawnych, finansowych. To także niepotrzebna agresja. Nie dopuszczajmy do takich sytuacji, gdyż to właśnie one powodują inicjację dzieci z alkoholem – mówi Mariusz Łuba, przewodniczący MKRPA w Ostrołęce.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Chcąc uświadamiać mieszkańców i ograniczać to zjawisko, MKRPA w Ostrołęce kolejny raz przeprowadzi akcję informacyjną – profilaktyczną licząc, że dotrze ona do jak największej liczby naszej społeczności.

Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu RP w 2006 roku ze względu ma szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka. Zgodnie z zapisem w ustawie, 1 czerwca zachęca się wszystkich do podjęcia wszelkich działań, które ograniczą spożycie i zmniejszą dostępności do alkoholu.

Info i grafika: ostroleka.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex