0.3 C
Ostrołęka
sobota, 27 listopada 2021 r.

Ćwiczenia obronne w powiecie ostrołęckim

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Powiat Ostrołęcki (w dniach 22-25 listopada) uczestniczy w kompleksowym ćwiczeniu obronnym województwa mazowieckiego ‘Mazowsze 2021’ pod kierownictwem wojewody mazowieckiego. Do głównych zadań Powiatu należy uruchomienie i funkcjonowanie systemu stanowisk kierowania (stałych dyżurów) oraz przemieszczenie Stanowiska Kierowania Starosty Ostrołęckiego do Zapasowego Miejsca Pracy.

24 listopada starosta ostrołęcki wraz z kierownictwem urzędu i pracownikami wchodzącymi w skład stałego dyżuru przemieścił się pod eskortą funkcjonariuszy z KMP w Ostrołęce do  jednej ze szkół na terenie powiatu. Zapasowe Miejsce Pracy odwiedzili wojewoda Konstanty Radziwiłł i zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Andrzej Wasilewski. Na miejscu był także kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

REKLAMA

Podczas ćwiczenia, w którym współdziałają służby mundurowe i cywilne sprawdzana jest funkcjonalność rozwinięcia elementów stanowisk kierowania oraz dokumentacja stanowisk kierowania, ocenie poddawane są także reakcje ćwiczących na wprowadzane sygnały operacyjne, zasadność i trafność podejmowanych decyzji.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x