1.3 C
Ostrołęka
piątek, 26 listopada 2021 r.

#Covid sytuacja w marszałkowskich szpitalach

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

28 380 nowych zakażeń koronawirusem i 460 ofiar śmiertelnych – to wczorajszy bilans. To nie tylko liczba – to czyjeś matki, ojcowie, siostry, bracia, żony, mężowie…

Pandemia koronawirusa ciągle się nasila. Służba zdrowia jest coraz bardziej obciążona, a szpitale zapełniają się w bardzo szybkim tempie. Po pomoc zgłaszają się ludzie coraz młodsi i w zdecydowanej większości – niezaszczepieni. Ich stan jest też coraz poważniejszy. Tylko wczoraj we wszystkich marszałkowskich szpitalach hospitalizowanych z tego powodu było aż 780 osób.

REKLAMA

– Większość pacjentów, którzy ciężko przechodzą COVID-19, jest niezaszczepiona. I to te osoby w ponad 80 proc. trafiają pod respiratory – alarmuje dr Grażyna Cholewińska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

Nie najlepiej jest w szpitalach marszałkowskich – podkreśla Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik prosi – szczepmy się!

Do szczepień zachęcają także epidemiolodzy, eksperci oraz władze. Niestety, pomimo przerażających statystyk, ciągle wielu nie zdecydowało się na ten krok. W naszym województwie to blisko 47 proc. mieszkańców!

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x