0.5 C
Ostrołęka
piątek, 26 kwietnia 2024 r.

CIĘŻAROWE FINAŁY XXVIII OOM W ZAMOŚCIU

10 lipca w Zamościu, zakończył się trzydniowy, finałowy turniej XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Dla juniorek i juniorów młodszych (rocznik 2005 i 2006) były to także mistrzostwa Polski do lat 17.

Ostrołękę reprezentował Aleksander Płodziszewski sztangista Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA, podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego. Rywalizował on w kategorii wagowej 81 kg, to najliczniej obsadzona kategoria. Zakwalifikowało się do niej aż 18 ciężarowców.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

Aleksander wyrwał 65 kg, a podrzucił 88 kg, co dało w dwuboju olimpijskim 153 kg. Ten wynik uplasował ostrołęczanina na 13 pozycji juniorów młodszych w Polsce.

W klasyfikacji województw zwyciężyło lubelskie, a na drugim stopniu podium wielkopolskie. Województwo mazowieckie zajęło 3 lokatę do czego swoją 2 punktową cegiełkę dołożył ostrołęczanin.