-2.8 C
Ostrołęka
piątek, 2 grudnia 2022 r.

Bezpłatne badania mammograficzne

REKLAMA

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Przypominamy, że tylko do końca 2022 roku po raz ostatni z badania bez skierowania lekarskiego mogą skorzystać Panie, które urodziły się w 1953 roku.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Mobilna pracownia mammograficzna odwiedzi 14 grudnia Kadzidło (od 8.30 do 11 przy Urzędzie Gminy, ul. Targowa 4) oraz Baranowo (od 14 do 16 przy Urzędzie Gminy, Rynek 7).

15 grudnia odwiedzi Myszyniec (godzinach od 10 do 16 przy szkole podstawowej, ul. Dzieci Polskich 1) oraz Ostrołękę (od 11 do 17 przy Galerii Bursztynowej, ul. Gen. Augusta Fieldorfa 28).

 
W ramach programu do badania uprawnione są Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex