10 C
Ostrołęka
środa, 28 września 2022 r.

Bez propagandy Putina. Przystępujemy do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców

REKLAMA

Nie damy wykorzystać naszych forów na portalu i w mediach społecznościowych antyukraińskim trollom. Gazeta Radomszczańska i portal radomszczanska.pl przystępują do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców ‘Bez propagandy Putina”. Jej cel to ograniczenie antyukraińskiej, ksenofobicznej narracji w internecie, dystrybuowanej przez fejkowe strony i konta oraz powielanej przez część internautów.

Za naszą wschodnią granicą trwa krwawa wojna, w której nasi sąsiedzi Ukraińcy walczą o zachowanie ojczyzny. Przelewają krew w imię najwyższych wartości i zasad. Wspomagamy ich jak możemy i przyjmujemy w Polsce z otwartymi rękami.
Ale to nie jedyna wojna, którą prowadzi Putin. Jego służby, za pomocą internetowych trolli i ‘pożytecznych idiotów”, robią wszystko, by podzielić społeczeństwa Europy. Także nas, Polaków. Tak jak wcześniej wspomagały antyszczepionkową falę, tak teraz próbują grać na antyukraińskich nastrojach. Podzielić i skłócić. I nas samych, i nas z naszymi gośćmi – Ukraińcami. Bo w skłócone społeczeństwo łatwiej uderzyć.
Ta antyukraińska wojna rozgrywa się także w internecie. Dlatego na nas, wydawcach mediów, spoczywa szczególna odpowiedzialność. To nasze portale i nasze media społecznościowe mogą być pożywką dla putinowskiej antyukraińskiej propagandy. Ale też to my możemy ją zastopować.
Dlatego w tych trudnych czasach, pamiętając, że propaganda nie równa się wolności słowa, będziemy kierowali się trzema zasadami:
Pierwsza: będziemy usuwać ksenofobiczne antyukraińskie komentarze w naszych serwisach internetowych.
Druga: będziemy blokować na naszych profilach w mediach społecznościowych strony i profile, które taką propagandę rozpowszechniają.
Trzecia: dołożymy wszelkich starań, by nie ograniczać dyskusji, a jedynie eliminować fake newsy i próby wzniecania nienawiści.
To od nas, wydawców, także zależy, czy zwycięży prawda czy Putin.
Do inicjatywy przystąpiły dotychczas: Przełom, Wiadomości Wrzesińskie, Kronika Beskidzka, Pałuki, SpotRadomsko, Nowa Gazeta Trzebnicka, koscian.net, ABC Leszno, Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Nowy Łowiczanin, Obserwator Lokalny, Kurier Gmin, Tygodnik Podhalański, Gazeta Radomszczańska, Kulisy Powiatu, Czas Chojnic, Tygodnik Tucholski.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex