28.3 C
Ostrołęka
sobota, 31 lipca 2021 r.

Kolejne automaty ujawnione przez mazowiecką KAS

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w czerwcu 84 nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Większość zatrzymanych automatów znajdowała się w lokalach pod fikcyjnymi szyldami firm usługowych. Od początku roku mazowiecka KAS wyeliminowała z rynku 711 nielegalnych automatów.

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej zlokalizowali w czerwcu kolejne punkty, w których ujawnili nielegalne automaty do gier. Przeprowadzone przez nich eksperymenty na tych urządzeniach oraz zeznania świadków potwierdziły, że gry prowadzone są o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawierają element losowości.

REKLAMA

Podczas tylko jednej z czerwcowych kontroli przeprowadzonej w powiecie płockim, funkcjonariusze zabezpieczyli 8 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych, środki pieniężne oraz marihuanę i sterydy anaboliczne.

W wyniku kolejnych działań na terenie m.in. Pruszkowa, Gostynina, Otwocka i Warszawy mazowiecka KAS ujawniła 76 nielegalnych automatów.

W sprawie ujawnień zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.

Nielegalne punkty gier hazardowych działają najczęściej w lokalach pod fikcyjnymi nazwami firm usługowych, gastronomicznych i handlowych.

Organizatorom nielegalnych gier grożą kary grzywny w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu, kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

Kara grozi również właścicielom lokali jak i samym graczom – poinformowała Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x