28.9 C
Ostrołęka
sobota, 31 lipca 2021 r.

Śledztwo w sprawie wypadku drogowego

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 16 lipca 2021 r. w miejscowości Trynosy Osiedle, gm. Wąsewo. Śmierć na miejscu poniosła siedemnastolatka, natomiast jej równieśniczka doznała obrażeń ciała.

W toku śledztwa ustalono, że siedemnastoletni Konrad K. jechał motocyklem marki Kymco bez wymaganych uprawnień. Odwoził do domu młodą pasażerkę. Poruszał się prawdopodobnie z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w znajdujące się na prawym poboczu Natalię K. [17l.] i Oliwię Z. [17l.]. Natalia K. zmarła na miejscu, natomiast Oliwa Z. z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku Konrad K. odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przewiezieniu go do szpitala, pobrano od niego krew na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Pasażerka motocykla była pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Konradowi K. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Natalii K. oraz spowodowania obrażeń ciała Oliwii Z. Podejrzany wyjaśnił, że nie pamięta, czy przed wypadkiem spożywał alkohol oraz zasłaniał się niepamięcią co do bliższych okoliczności zdarzenia. W dniu 18 lipca Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej nie uwzględnił wniosku Prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Konrada K. Zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 15 000 zł.

Śledztwo jest kontynuowane. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok Natalii K., oględziny motocykla z udziałem biegłego oraz rekonstrukcja przebiegu zdarzenia.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x