28.3 C
Ostrołęka
sobota, 31 lipca 2021 r.

Wiadomości Europejskie

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Komisja przedstawia nową strategię mającą na celu zwiększenie zrównoważonego charakteru systemu finansowego UE i proponuje nowy europejski standard zielonych obligacji. Zrównoważony rozwój jest głównym elementem odbudowy UE po pandemii COVID-19, a sektor finansowy stanowić będzie kluczowe wsparcie w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu.

Komisja Europejska przyjęła szereg środków, które stanowią wyraz jej zwiększonych ambicji w zakresie zrównoważonego finansowania. Po pierwsze w nowej strategii zrównoważonego finansowania określono szereg inicjatyw mających na celu przeciwdziałanie zmianie klimatu i zaradzenie innym wyzwaniom środowiskowym, przy jednoczesnym zwiększeniu inwestycji w transformację UE w kierunku zrównoważonej gospodarki oraz zwiększeniu udziału małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w tym procesie. W przyjętym wniosku dotyczącym europejskiego standardu zielonych obligacji przewidziano stworzenie wysokiej jakości dobrowolnego standardu dla obligacji służących finansowaniu zrównoważonych inwestycji. Ponadto Komisja przyjęła akt delegowany w sprawie informacji, które mają być ujawniane przez przedsiębiorstwa finansowe i niefinansowe na temat zrównoważonego charakteru ich działalności w oparciu o art. 8 unijnej systematyki.

REKLAMA

Inicjatywy te uwypuklają czołową rolę UE w ustalaniu międzynarodowych standardów zrównoważonego finansowania. Komisja zamierza ściśle współpracować ze wszystkimi partnerami międzynarodowymi, w tym za pośrednictwem międzynarodowej platformy ds. zrównoważonego finansowania, na rzecz budowy solidnego międzynarodowego systemu zrównoważonego finansowania.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x