13.3 C
Ostrołęka
sobota, 31 lipca 2021 r.

Wmurowanie aktu erekcyjnego – Klinika ‘Budzik” dla dorosłych w Warszawie

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod klinikę ‘Budzik” dla dorosłych w Warszawie. Obiekt powstaje tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. W wydarzeniu wzięli udział: marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, minister Zbigniew Ziobro, prezes fundacji Ewa Błaszczyk-Janczarska oraz prezes szpitala bródnowskiego Teresa Bogiel. Patronat honorowy nad realizacją inwestycji objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Mówi prezes Fundacji ‘Akogo?”, Ewa Błaszczyk-Janczarska.

REKLAMA

Klinika ‘Budzik” zostanie zbudowana na wzór dziecięcego ‘Budzika”, który funkcjonuje przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Otwarcie placówki planowane jest w 2022 r. na 20-lecie Fundacji ‘Akogo?”. Całkowity koszt inwestycji to ponad 40 mln zł.

Jak podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, inwestycja to potężny impuls rozwojowy i szansa dla pacjentów na opiekę najlepszych specjalistów oraz dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia.

W 2022 roku, na działce użyczonej przez samorząd województwa mazowieckiego, powstanie trzypiętrowy budynek o powierzchni 3800 m2. Klinika będzie wyposażona w 16 łóżek oraz specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. W tym miejscu pomoc otrzymają dorośli pacjenci w stanie śpiączki – po urazach neurologicznych. W klinice wykonywane będą pionierskie zabiegi medyczne i rehabilitacyjne.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x