16.6 C
Ostrołęka
poniedziałek, 26 września 2022 r.

40 rocznica śmierci Dołęgi ‘Znicza”. Uroczystości w Ostrołęce

REKLAMA

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zaprasza na uroczystości z okazji 40. rocznicy śmierci chor. Antoniego Dołęgi ‘Znicza”, ostatniego partyzanta pozostającego w konspiracji do 1982 roku. Odbędą się one w piątek, 23 września.

Uroczystości Muzeum organizuje wspólnie z Towarzystwem Pamięci Historycznej ‘Memoria Restituta” oraz Kapitułą Odznaki Honorowej ‘Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963”. Rozpocznie je o godzinie 11 msza święta w kościele pw. NMP w Ostrołęce (fara). Po godzinie 12 zaplanowano
uroczystości na dziedzińcu Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Traugutta 19, a następnie galę w sali kinowej Muzeum podczas której widzowie poznają postać Antoniego Dołęgi. Zaplanowano również koncert rapera KARAT NM, wręczenie Odznak Honorowych ‘Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963 oraz pokaz filmu ‘Polski nie zniszczy nic na świecie”.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex