6.3 C
Ostrołęka
sobota, 23 października 2021 r.

22 września Dzień bez samochodu – pociągami KM nieodpłatnie

REKLAMANOWY-SALON-IVECO-W-OSTROŁĘCE-TARGOR-TRUCK

22 września obchodzimy Dzień bez samochodu. Koleje Mazowieckie przyłączają się do inicjatywy i oferują nieodpłatne podróże pociągami.

Tego dnia wspólnie z innymi przewoźnikami publicznymi zachęcają do zostawienia auta i skorzystania z transportu publicznego. Bezpłatne przejazdy mają zachęcić nie tylko do sprawdzenia, jak zmienia się na plus transport publiczny, ale także do tego, by pomyśleć na stałe o zmianie nawyków związanych z potrzebami transportowymi.

REKLAMA

W ramach obowiązującej z okazji Dnia bez samochodu oferty podróżni Kolei Mazowieckich mogą przez cały dzień nieodpłatnie podróżować pociągami KM, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Szczegóły dotyczące zasad korzystania z przejazdów pociągami KM na stronie www.mazowieckie.com.pl/

Spaliny samochodów są obok zanieczyszczeń wydzielanych przez tzw. ‘kopciuchy” głównym źródłem złego stanu powietrza. Inicjatywa pod nazwą Dzień bez samochodu powstała po to, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest zanieczyszczenie powstałe w wyniku dużego zagęszczenia aut głównie w aglomeracjach miejskich.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x