15.6 C
Ostrołęka
środa, 18 maja 2022 r.

20 tysięcy zł dla gmin z powiatu ostrołęckiego

REKLAMA

Polskie Sieci Elektronergetyczne przekażą ponad 4,5 mln zł na realizację projektów społecznych w organizowanym już po raz czwarty ogólnopolskim programie grantowym ‘WzMOCnij swoje otoczenie’. Ruszył nabór do drugiej tury.

Ostrołęka, Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Troszyn, ich jednostki organizacyjne (m.in. przedszkola, szkoły, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje wnioski. By ubiegać się o granty w wysokości do 20 tysięcy zł należy zgłosić projekty społeczne wprowadzające korzystne i długotrwałe zmiany w lokalnym otoczeniu. Rekrutacja trwa do 17 czerwca.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Celem WSO jest wsparcie najlepszych pomysłów związanych z rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, aktywizacją społeczną mieszkańców oraz poprawą jakości ich życia i bezpieczeństwa. Uczestnicy programu mogą ubiegać się o dofinansowanie w jednej z kategorii: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie, inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

W województwie mazowieckim PSE nagradzały do tej pory m.in. zakup ratujących życie defibrylatorów, sprzętu komputerowego oraz rehabilitacyjnego, modernizacje świetlic oraz placów zabaw, zakup sprzętu ratowniczego, modernizację historycznego skansenu, zakup sprzętu do warsztatów filmowych, budowę miejsca do wypoczynku i rekreacji mieszkańców.

Poprzedni artykułWarsztaty z emisji głosu
Następny artykułUroczysta Sesja Rady Miasta

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x