11.1 C
Ostrołęka
środa, 18 maja 2022 r.

18 września w przasnyskim szpitalu Fundacja DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku

REKLAMA

Białaczka to choroba, która powoduje zmiany we krwi. Okazuje się, że łatwo jest zostać dawcą. Wystarczy  zarejestrować się w banku i pomóc potrzebującym.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

18 września w przasnyskim szpitalu Fundacja DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) przeprowadzi Dzień Dawcy Szpiku. Inicjatorem jest Małgorzata Szlejkin, która jest już zarejestrowana jako potencjalny dawca i chce rozpropagować ideę dawstwa szpiku wśród mieszkaców Przasnysza.

W Polsce zarejestrowanych jest niewiele ponad 230 000 potencjalnych dawców z czego blisko 150 000 to dawcy zarejestrowani w Fundacji DKMS Polska. W ciągu dwóch lat działalnosci Fundacji, aż 77 osób oddało swoje komórki macierzyste, dając tym samym nadzieję na nowe życie osobom chorym na białaczkę i inne schorzenia układu krwiotwórczego.

Dawcą może być osoba w wieku 18 – 50 lat, ważąca minimum 50 kg, a rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex
()
x