Ostrołęccy kolarze na TdP Amatorów w Bukowinie
Wpisany przez BKJ    wtorek, 08 sierpnia 2017 09:39

Tour de Pologne amatorów jak sama nazwa mówi jest organizowany dla byłych kolarzy lub osób, które rozpoczynają prawdziwą przygodę z kolarstwem. Trasa amatorów nie jest już jednak 'amatorska'. Jest tą samą trasą, którą pokonują również zawodowi kolarze i wielu z nich na tej trudnej trasie nie radzi sobie z własnymi słabościami.

Tour de Pologne amatorów to impreza towarzysząca tourowi zawodowemu. Jest ona znakomitym połączeniem kolarstwa amatorskiego z możliwością kibicowania najlepszym kolarzom zawodowego peletonu. W Bukowinie Tatrzańskiej na ostatnim etapie wyścigu PRO mogliśmy kibicować na żywo Mistrzowi Świata Peterowi Saganowi, Rafałowi Majce, który w tym roku przegrał swój Tour na finiszu (cały wyścig o 2sek.), rekinowi z Mesyny - Vincenzo Nibali i wielu innym gwiazdom zawodowego peletonu.

Kilkudniowy pobyt w górach pokazał również jak górale muszą ciężką pracą zasłużyć sobie na zaufanie nizinnych gości np: z Kurpi.

Bukowina Tatrzańska i Tour de Pologne stanowią od lat kolarską mekkę Polski i tu należy być aby posmakować atmosfery kolarskiego święta !

Siódma edycja tego wyścigu była chyba rekordowa, bo na starcie 58-mio kilometrowej trasy wystartowało ponad 2500 zawodników, a do mety dotarło dokładnie 1932 osoby. Wśród rozciągniętego tatrzańskiego peletonu znaleźli się także reprezentanci naszego regionu. Najliczniejszą reprezentację wystawił Klub Kolarski 24h - 12 zawodników, a z okolic Ostrołęki startowało łącznie 15 osób.
Do mety najszybciej dojechał Rafał Urban z Dzbenina, któremu przejechanie trasy zajęło 2 godziny i 4 minuty.

15 1784 GRABOWSKI Sylwester 03:12:55 18.04 km/h Ostrołęka KK24h

Drużyna KK24h zajęła 29 miejsce na 73 sklasyfikowane – do klasyfikacji zostało zaliczonych trzech pierwszych zawodników.