XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 07 sierpnia 2017 12:56

W Warszawie zakończyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce (04-06.08.2017), w ramach której rozgrywane były Mistrzostwa Polski U-18 w tej dyscyplinie. Do zawodów po serii mityngów kwalifikacyjnych awansowała trzyosobowa reprezentacja Siódemki Ostrołęka. Najlepiej wypadała Marta Łada (tr Marek Mierzejewski), która do Mistrzostw miała 12 rezultat w trójskoku spośród wszystkich zawodniczek, ale wywalczyła brązowy medal poprawiając w sumie aż o 84 cm swój rekord życiowy w tej konkurencji.

Już w sobotnich eliminacjach Marta poprawiła swoją życiówkę na 11,63 m i z 2 wynikiem awansowała do niedzielnego finału. W finale od 2 kolejki na czoło wysunęły się 4 zawodniczki, które do 6 serii skoków wymieniały się miejscami. Marta z wynikiem 11,75 m z drugiej serii zajmowała 2, potem 3 miejsce. Po 5 kolejce spadła na 4, ale w ostatnim skoku osiągnęła rezultat 11,88 m, 'odzyskała' 3 pozycję i wywalczyła brązowy medal. Do srebra zabrakło 2, a do złota 9 cm.

Bardzo dobrze wypadł także Adam Piątkowski, w sobotnim biegu na 1500 m. Wynikiem 4:03,58 s poprawił o prawie 3 sekundy swój rekord życiowy i zajął w swojej serii 4, a w całych zawodach 5 miejsce (przed zawodami miał 8 rezultat). Po biegu trener Dariusz Dąbrowski był bardzo zadowolony z występu Adama '… pobiegł bardzo dobrze taktycznie i osiągnął rezultat najlepszy na jaki było go stać, lepiej się nie dało…”.

Pozytywnie należy ocenić występ trzeciego naszego reprezentanta Wiktora Marciniaka, który startował w dwóch konkurencjach. W piątkowych eliminacjach skoku w dal osiągnął rezultat 6,33 m i zajął 17 miejsce, a w sobotnich eliminacjach trójskoku był 15 z drugim swoich wynikiem życiowym 13,12 m, do finału zabrakło 6 cm. W obu przypadkach Wiktor oddawał swoje skoki sprzed belki (tracił przynajmniej 20 cm), ale sumie wypadł zgodnie z oczekiwaniami, zabrakło trochę 'zimnej głowy” aby awansować szczególnie w trójskoku do finału. Wiktor trenuje dopiero 11 miesięcy i wszystko jest jeszcze przed nim.

W Mistrzostwach wystartowało ponad 850 zawodników z 227 klubów z całej Polski. W Klasyfikacji medalowej Siódemka zajęła 67 miejsce (reprezentanci 81 klubów zdobywali medale). Do współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym Klub zdobył 16 punktów i został sklasyfikowany na 71 miejscu w Polce ('punktowało” 215 Klubów).