PUCHARY UŚKS OSTROŁĘKA W MISTRZOSTWACH MAZUR
Wpisany przez BKJ    czwartek, 03 sierpnia 2017 10:37   Kolejne sukcesy podopiecznych trenera Jakuba Janczewskiego na wodach otwartych. Tym razem pływacy z UŚKS Ostrołęka przywieźli Puchar za I miejsce i dwa Puchary za III miejsce w XIV Mistrzostwach Mazur w Pływaniu Długodystansowym.


Ekipa wystąpiła w składzie: Rafał Majkowski, Julia i Ala Bożomańskie oraz Adrian i Alex Romej.

Najlepiej spisał się Adrian Romej wygrywając na dystansie 500 m w kategorii 12-13lat. Był to jego drugi udział na wodach otwartych. Wcześniej startował na dystansie 1200 m na Water Open Swimming w Szczytnie zajmując 3 miejsce. Na tym samym dystansie bardzo dobrze spisała się Julia Bożomańska, która z nowym rekordem życiowym dopłynęła do mety na 3 miejscu. Na 1500 m doskonale popłynął Rafał Majkowski, który zajął III miejsce.

W zawodach dobrze popłynęli także najmłodsi zawodnicy na dystansie 200 m: 10-letnia Alicja Bożomańska zajęła IV miejsce i jej rówieśnik Alex Romej XI miejsce.

Trener Jakub Janczewski jest zadowolony ze startów swoich podopiecznych i dodaje, że zawodnicy na ostrołęckim basenie sumiennie trenują w okresie wakacji, przygotowując się do kolejnych startów.

 

facebook fan page