Trzy medale Marysi Murawskiej w Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie
Wpisany przez BKJ    wtorek, 11 lipca 2017 11:41

Trzy medale wywalczyła Marysa Murawska z UKS Piątka Ostrołęka w Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie.

Zawody rozegrano w dniach 7 - 9 lipca 2017 roku w Aquasferze. Wzięło w nich udział 587 pływaków ze 146 klubów.

Pomimo trwających wakacji ostrołęczanka wkroczyła w najbardziej pracowity okres w roku. Od 18 czerwca przygotowuje się na obozie kadry narodowej w Dębicy, który ma zbudować formę na będące zwieńczeniem owocnego sezonu prestiżowe zawody Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w dniach 24-29 lipca w Gyor (Węgry).

Ważnym testem przed tą imprezą były Mistrzostwa Polski 14-latków. Marysia zaprezentowała się z bardzo dobrej strony: zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na 50 m stylem motylkowym (28.86), srebrny medal (wicemistrzostwo Polski) na 100 m stylem dowolnym (59.82 - rekord życiowy) oraz brązowy na 50m stylem dowolnym (27.39). Zajęła również 5 miejsce na 100 m stylem motylkowym i 6 na 200 m zmiennym. Dzięki tym wynikom UKS Piątka uplasował się na 10 miejscu w klasyfikacji medalowej imprezy.

Prosto z zawodów Marysia wyruszyła na kolejny etap przygotowań do EYOF-u, jakim jest obóz kondycyjny w Lublinie. Po jego zakończeniu, 21 lipca złoży ślubowanie w Polskim Komitecie Olimpijskim i następnego dnia uda się w podróż na Węgry - informuje Andrzej Pyskło.